نسخه چاپي

در جلسه کمیسیون زیربنایی و تولیدی مجمع تشخیص صورت گرفت

بررسی الگوی پایه اسلامی – ایرانی پیشرفت و تحلیل پیامدهای سیلاب‌های اخیر کشور

جلسه کمیسیون زیربنایی و تولیدی مجمع تشخیص مصلحت نظام با دو دستور کار «بررسی الگوی پایه اسلامی – ایرانی پیشرفت» و «تحلیل پیامدهای سیلاب‌های اخیر کشور» از منظر سیاست‌های مربوطه تشکیل شد.

 

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی مجمع، در این جلسه که روز شنبه مورخ دوازدهم مردادماه برگزار شد، با توجه به دستور مقام معظم رهبری جهت تکمیل و ارتقای الگوی پایه اسلامی – ایرانی پیشرفت، کمیسیون زیربنایی با حضور اعضا و دعوت از مسئولین مرکز الگوی اسلامی – ایرانی پیشرفت، مفاد الگو از منظر چارچوب بالادستی سیاست‌های کلی، جایگاه الگو، الزامات اجرایی و ملاحظات مربوطه را بررسی نمود. به این منظور نتایج بررسی‌ها، جهت طرح در جلسه شورای مجمع ارائه خواهد گردید.

 در ادامه این جلسه با توجه به پیامدهای زیرساختی سیلاب‌های سال جاری در کشور و تأکید سیاست‌های کلی پیشگیری و کاهش خطرات ناشی از سوانح طبیعی و حوادث غیرمترقبه (ابلاغی سال1384) بر لزوم آمادگی در برابر بحران، گزارشی از شدت و خسارت‌های سیلاب‌های سال جاری کشور، آسیب‌شناسی وضعیت مدیریت بحران و روش‌های پیشگیری از بحران توسط کمیته آمایش، مسکن و شهرسازی ارائه گردید و بر لزوم نگاه همه‌جانبه به سیاست‌های کلی تأکید شد. در پایان، نظرات اعضای کمیسیون در رابطه با لزوم اصلاح لایحه قانونی مدیریت بحران کشور، به‌منظور طرح در هیئت عالی نظارت مجمع، توسط کمیته مربوطه جمع‌بندی شد.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • يکشنبه ١٣ مرداد ١٣٩٨ - ١٦:٣٦
  • کد خبر :
  • ٩٩٣

خروج