نسخه چاپي

تاکید محسن رضایی بر تسریع در بازنگری به وضعیت اسفبار مسکن / همه تلاش کنیم جلوی تکرار حوادث تلخ کرمانشاه، اهواز و بندرعباس را بگیریم

دکتر محسن رضایی در نشست مقدماتی اصل ۳۱ قانون اساسی، بر تسریع بازنگری در وضعیت مسکن تاکید کرد.

 

به گزارش روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، دکتر محسن رضایی در جلسه ای با حضور رئیس کمیسیون تولیدی و زیربنایی و کمیته های زیرمجموعه این دو، پس از بررسی عملکرد بخشهای مختلف، خواستار تسریع در نظارت و بازنگری سیاستهای کلی مسکن شد و گفت: از همه زیرمجموعه های دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام می خواهم ضمن تسریع در بازنگری وضعیت اسفبار مسکن، این وظیفه مهم و ملی را به گونه ای انجام دهند که مطمئن شویم اصل ۳۱ قانون اساسی اجرا شود، حق مسکن همه اقشار جامعه رعایت گردد و حوادث تلخ کرمانشاه، اهواز و بندرعباس تکرار نشود.


رضایی که در نشست مقدماتی اصل 31 قانون اساسی با حضور کمیسیونها و کمیته های تخصصی دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام سخن می گفت، خواستار توجه بیشتر به اصل 31 قانون اساسی و مدیریت زمین شد و افزود: انشاالله به زودی تلاش برای تدوین سیاستهای مسکن در برنامه هفتم کشور با کمک روسای کمیسیونها و کمیته های دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام آغاز خواهد شد. انتظار می رود نگرانی های رهبر معظم انقلاب و رئیس و اعضای مجمع تشخیص مصلحت و دغدغه های خانوارهای ایرانی راجع به مسکن را لحاظ کنیم و نیز توجه جدی به اصل 31 قانون اساسی و حق مسکن مردم در برنامه هفتم کشور داشته باشیم.


دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: انشاالله گزارش بخش های نظارتی مجمع بر سیاست های فعلی در بخش مسکن نیز بزودی تهیه می شود.


رضایی اظهار داشت: کشور با مشکل کمبود مسکن و عدم تناسب عرضه و تقاضا و سوداگری های پیچیده که گاه تنیده در بافت اقتصادی و سیاسی کشور هستند، مواجه است. در ده سال اخیر سرمایه گذاری در کل کشور بویژه روی مسکن کاهش پیدا کرده و حوادث اخیری که در کشور رخ داده، نشانگر وجود یک بحران در مسکن است که علایم آن را در قالب حاشیه نشینی مردم در شهرهای بزرگ می بینیم و نمونه هایی از تنش در این موضوع را در حوادث کرمانشاه، خوزستان و هرمزگان مشاهده شد.


محسن رضایی تاکید کرد: اصل 31 قانون اساسی، حرف اول و آخر را درباره حق مسکن مردم زده و وظیفه دولت را روشن کرده است. اصل 31 قانون اساسی هوشمندانه و ضامن منافع ملی است. این وضعیت شایسته ملت و دولت ما نیست. به یک اقدام تحولی در بخش مسکن برای پاسداری از اصل 31 قانون اساسی نیاز داریم.


در ادامه این جلسه، مدیران مختلف از جمله جناب آقای سعیدی کیا رئیس کمیسیون زیربنایی و تولیدی دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام و مدیران تابعه این بخش، گزارش عملکرد و دیدگاه های خود را ارائه کردند و دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام بر هم افزایی بخشهای مختلف به پیشنهادات در سیاستهای مسکن با توجه جدی به اصل 31 در تدوین سیاستهای برنامه هفتم کشور تاکید کرد.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • چهارشنبه ٥ آذر ١٣٩٩ - ٠٧:٠٣
  • کد خبر :
  • ١٤١١

خروج