نسخه چاپي

دکتر دانش جعفری در نشست بررسی همکاری های مشترک با هیأت نمایندگی حزب حاکم چین عنوان کرد:

گردشگری و سرمایه گذاری نفتی، دو اولویت همکاری های اقتصادی ایران و چین

هیأت عالیرتبه مجمع تشخیص مصلحت نظام که به ریاست دکتر غلامعلی حداد عادل برای تقویت مناسبات راهبردی و شرکت در دومین اجلاس جهانی طرح « یک کمربند، یک جاده» به چین سفر کرده بود، سه شنبه، سوم اردیبهشت با هیأت نمایندگی حزب حاکم چین نشست هم اندیشی برگزار کرد.

 


دکتر داود دانش جعفری، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در این نشست، منضبط سازی و نظارت بر حساب های سرمایه در ایران را راهکاری برای تقویت اقتصاد ملی خواند و گفت: همکاری ایران و چین در دو حوزه گردشگری و سرمایه گذاری در میادین نفت و گاز قادر است به رشد اقتصاد هر دو کشور کمک کند.


دکتر داود دانش جعفری، سیاست های اقتصاد مقاومتی را تدبیر رهبر معظم انقلاب برای توانمند سازی درونی اقتصاد کشور و عبور از فشارهای ناشی از تحریم آمریکا خواند و افزود: ایران پیش از شروع تحریم های یکجانبه، اعمال آن را پیش بینی و اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی را آغاز کرده بود.


عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، تجربه چین در مقابله با بحران اقتصادی سال ٢٠٠٨ میلادی را برای ایران ارزنده توصیف و از انعقاد پیمان های پولی دو یا چند جانبه با چین و دیگر کشورها برای خروج مناسبات تجاری از سلطه دلار استقبال کرد.

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • سه شنبه ٣ ارديبهشت ١٣٩٨ - ١٥:٠٢
  • کد خبر :
  • ٩٢٢

خروج