نسخه چاپي

در جلسه ای به ریاست آیت الله آملی لاریجانی صورت گرفت؛

بررسی طرح بانکداری مرکزی ایران در هیئت عالی نظارت مجمع

هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام، به ریاست آیت الله آملی لاریجانی تشکیل جلسه داد و مصوبه مجلس درباره «بانک مرکزی جمهوری اسلامی» را بررسی کرد و موادی از آن را مغایر سیاست های کلی تشخیص داد.

به گزارش مرکز رسانه و روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، هیئت عالی نظارت مجمع، عصر و شامگاه سه شنبه 29 آذرماه پس از چند جلسه بررسی طرح بانک مرکزی در «کمیسیون نظارت دبیرخانه مجمع» و «کمیسیون اقتصادی، اداری و بازرگانی مجمع» و تبادل نظر با طراحان این طرح به عنوان یک قانون مادر، مواد مصوبه مجلس از لحاظ مغایرت نداشتن و نیز عدم تطابق طرح بانک مرکزی ایران با سیاست های کلی را بررسی نمود.

در این جلسه، اعضای هیئت عالی نظارت مجمع ماده یک:«اصطلاحات به کار رفته در طرح»، ماده دو: «اهداف پنجگانه بانک مرکزی»، ماده چهار:«وظایف بیست و چهارگانه و اختیارات بانک مرکزی» را بررسی کردند و مفاد برخی از آنها با بندهایی از سیاست های کلی قانونگذاری و سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی، مغایر و غیرمنطبق تشخیص دادند که این نظر پس از پایان بررسی های هیئت به شورای نگهبان قانون اساسی منعکس می شود.

در این جلسه، علاوه بر دبیر مجمع و سایر اعضای هیئت عالی نظارت مجمع، حجت الاسلام و المسلمین دکتر بحرینی از کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، دکتر عشقی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، مدیرکل امور مجلس بانک مرکزی، نمایندگانی از سازمان برنامه و بودجه و مرکز پژوهشهای مجلس حضور داشتند.

هیئت عالی نظارت مجمع، امروز چهارشنبه 30 آذرماه و روز شنبه 3دیماه، جلسه خواهد داشت و طبق دستور به ادامه بررسی طرح«بانک مرکزی» و همچنین مصوبه مجلس درباره«اصلاح قانون تشکیلات و آئین دادرسی دیوان عدالت اداری» و لایحه دو فوریتی «اصلاح ماده 10 قانون ساماندهی صعنت خودرو» خواهد پرداخت.

 

گزارش تصویری

 

  • تاریخ درج خبر :
  • سه شنبه ٣٠ آذر ١٤٠١ - ٠٨:٣٥
  • کد خبر :
  • ١٨٢١

خروج