نسخه چاپي

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در راهپیمایی 13آبان سنندج:

سیزدهم آبان تجلی حماسه ایستادگی، مقاومت و استکبارستیزی ملت ایران است / سوگند می خوریم که از خون شهدا نمی گذریم

دکتر محمدباقر ذوالقدر در اجتماع راهپیمایان یوم الله 13 آبان سنندج با تشریح دستاوردهای مقاومت ملت ایران گفت: ایران سربلند به یک قدرت جهانی تبدیل شده است و امروز آمریکا به استیصال و دریوزگی افتاده است.


به گزارش مرکز رسانه و روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام که در مسیر میدان آزادی تا انقلاب اسلامی شهر سنندج به جمع راهپیمایان یوم الله 13آبان پیوسته بود، در اجتماع با شکوه ضد آمریکایی و دشمن شکن مردم کردستان گفت: سیزدهم آبان تجلی حماسه ایستادگی، مقاومت و استکبارستیزی ملت ایران است . بر 59شهید عزیز این روز در سال 1357 که به دست دژخیمان رژیم خونخوار و وابسته به آمریکا در مقابل دانشگاه تهران پرپر شدند و بر شهید حسین فهمیده و 36هزار شهید دانش آموز که در دفاع مردانه از این سرزمین در جنگ هشت ساله به شهادت رسیدند، درود می فرستیم و از چهار دانش آموز شهید و مظلوم در حمله تروریستی در حرم حضرت احمدبن موسی(ع) و شهدای فتنه اخیر به دست ایادی استکبار یاد می کنیم و سوگند می خوریم که از خون آن شهیدان نمی گذریم و راه سرخ آنها را پرقدرت ادامه خواهیم داد.

وی با اشاره به رویدادهای تاریخ سازی که در 13 آبان سال 43 و57 و 58 به وقوع پیوست گفت: 13 آبان تجلی نقاط عطف در مبارزه ملت ایران با استعمار و استکبار خارجی و نماد استقلال خواهی ملت ایران است که در شعار «استقلال، آزادی ، جمهوری اسلامی» منعکس بود. شعاری که نشان ازعمق شعور واوج بصیرت ملت ایران داشت.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: سیاهه دشمنی ها،خیانت ها و خباثت های آمریکا علیه ملت ایران، فهرست بالابلندی است؛ از بازگرداندن شاه و حاکم کردن یک رژیم دیکتاتور برای بیست وپنجسال بر گرده این ملت، تشکیل سازمان جهنمی ساواک وسرکوب هرحرکت حق طلبانه ای دراین کشور، تجهیز ارتش شاهی علیه ملت ایران و به عنوان ژاندارم حافظ منافع آمریکا و غرب در منطقه، غارت ثروت ملی نفت ایران همراه با دولت خبیث انگلیس در پشتیبانی و تجهیز رژیم جعلی اسرائیل و رژیم آپارتاید آفریقای جنوبی و در کنار اینها تخریب فرهنگ ایرانی ،اسلامی و ترویج فرهنگ منحط آمریکایی در ایران... تنها گوشه ای از خباثت ها و خیانت های آمریکا در حق ملت بزرگ ماست.

وی با تصریح بر اینکه انقلاب اسلامی به صد و پنجاه سال سلطه خارجی وبیست وپنج سال  حاکمیت آمریکا بر ایران پایان داد و دشمنی آمریکا ی زخم خورده از انقلاب، از فردای پیروزی علیه ملت و دولت ایران باشدت و در اوج خصومت ادامه یافت، گفت: هدف آمریکا توقف انقلاب و براندازی نظام جمهوری اسلامی و بازگشت مجدد به این کشور اعاده سلطه بود.  برقراری شدیدترین تحریم ها، حمله نظامی مستقیم در جریان واقعه طبس و تحریک رژیم بعثی عراق و حمایت از آن برای حمله به ایران، طرح ریزی چند کودتا و ایجاد و پشتیبانی از گروهک های تروریستی و تلاش برای تجزیه ایران، شلیک به هواپیمای مسافربری ، به کارگیری امپراتوری رسانه ای برای راه اندازی یک جنگ شناختی علیه انقلاب و مردم ایران و ایجاد و حمایت از فتنه های براندازانه در سال های 78 ، 88 ، 96 و 98 و به شهادت رساندن سردار ملی ما وآن شخصیت بی بدیل منطقه ای و جهانی یعنی سردار سلیمانی، گوشه ای از جنایت های آمریکاست.

دکتر ذوالقدر به مجد و جایگاه پرعظمت ایران پس از انقلاب اسلامی و الهام گرفتن ملت ایران از آموزه های قرآن واسلام و تجربه گذشته تاریخی خود و عبرت آموزی از سرنوشت ملت هائی که درمقابل زورگویی ها و زیاده خواهی های امریکا و نظام سلطه، راه تسلیم و سازش را انتخاب کردند،اشاره کرد و گفت: ملت ایران بارهبری امام راحل ومقام معظم رهبری راه ایستادگی و مقاومت را برگزید و این، ایران را آبدیده کرده است. ایران قدرتمند و شکست ناپذیر شده است. ایران امروز به بزرگترین قدرت منطقه تبدیل شده است. کشوری که پیش از  این در معادلات قدرت جهانی جایی نداشت و به حساب نمی آمد، در اثر ایستادگی و مقاومت، سربلند و به یک قدرت جهانی تبدیل شده است.

 

دکتر ذوالقدر به دستاوردهای انقلاب اسلامی و مقاومت مردم ایران در برابر زیاده خواهی های نظام سلطه اشاره کرد و افزود: ایران امروز به یک کشور پیشرفته و در حال پیشرفت تبدیل شده و آمریکا درهمه رویارویی ها  در برابر ملت ایران شکست خورده است. آمریکا حیثیت و پرستیژ خود را از دست داده و امروز به یک قدرت منزوی در حال افول و انحطاط  تبدیل شده است.

وی با اشاره به حوادث اخیر در کشور گفت: بی تردید در فتنه اخیر و آنچه که درچند هفته گذشته در ایران واقع شد، آمریکا نقش اساسی داشت. همین نیز نشانه شکست و زوال و انحطاط آمریکا است. آمریکایی که روزی ارتش هائی را در هم می شکست، دولت هایی را سرنگون می کرد، جمهوری اسلامی، این هماورد قدرتمند خودش را به گزینه های روی میز، به حمله نظامی، به تحریم فلج کننده و به براندازی تهدید می کرد، امروز به استیصال و دریوزگی افتاده است و دست بدامان یک مشت اراذل و اوباش و مزدوران بی مقدار و بی هویت، شده است.

دکتر ذوالقدر افزود: آمریکا به بهانه حادثه مرگ یک دختر جوان در مرکز پلیس که در حد خودش تاسف بار و قابل رسیدگی است، همه توان خودش و توان همپیمانان اروپایی خود  و رژیم صهیونیستی و ته مانده گروهک های مفلوک و ورشکسته  ضد انقلاب و سلطنت طلب های فسیل شده و بهائی های مزدور و حتی داعش منفور و بی آبرو را به کار گرفت و همه ظرفیت رسانه ای و دستگاه دروغپرداز خودش را به میدان آورد تا با  بمباران دروغ و مطالب خلاف واقع مردم را به خیابان بکشاند و در مقابل نظام قراردهد و به خیال خودش انقلاب به راه بیندازد و نظام اسلامی را سرنگون کند. نتیجه این شد که آمریکا باز هم از این ملت سیلی خورد و ملت ما با وجود برخی گلایه ها و شکایت ها  که از اداره امور کشور به ویژه مسائل اقتصادی و سختی ها وتنگناهای معیشتی که دارد، دست رد به سینه دشمنان زد و راه خودش را از فتنه جدا کرد و امروز می بینید جز تعدادی اراذل و اوباش و رجاله های مزدور که  دزدانه  در فضای صبوری و خویشتنداری  نیروهای انتظامی وامنیتی، دست به شرارت می زنند، برای آمریکا چیزی باقی نمانده است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به آیات نورانی قرآن گفت: ملت ما بزودی شاهد پیروزی قطعی و نهایی بر مستکبران خواهد بود و به قله پیشرفت و سعادت و کمال دست پیدا خواهد کرد و این وعده الهی است که خداوند از مومنان ویاری کنندگان دین خود دفاع می کند وآنها را بردشمنان خود پیروز میگرداند. ملت ایران که برای یاری خدا و نصرت دین خدا قیام کرده است و بیش از چهاردهه  بر سر این پیمان ایستاده است و سختی ها را به جان خریده و پنجه در پنجه دشمنان خدا و انسانیت افکنده است، بی گمان پیروز این میدان خواهد بود.

گزارش تصویری

  • تاریخ درج خبر :
  • شنبه ١٤ آبان ١٤٠١ - ٠٩:٣١
  • کد خبر :
  • ١٧٩٢

خروج