نسخه چاپي

به ریاست آیت الله آملی لاریجانی صورت گرفت؛

جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره سیاست‌های کلی برنامه هفتم توسعه

مجمع تشخیص مصلحت نظام در جلسه‌ای فوق العاده که به ریاست آیت‌الله آملی لاریجانی و با حضور روسای قوای مقننه و قضاییه، رئیس سازمان برنامه و بودجه، معاون بانک مرکزی، رئیس مرکز پژوهش های مجلس و دبیر و اعضای مجمع برگزار شد، به بحث و بررسی پیرامون بررسی سیاست‌های کلی برنامه هفتم توسعه کشور پرداخت.


به گزارش مرکز رسانه و روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، اعضای مجمع با بررسی پیشنهاد کمیسیون مشترک تدوین سیاست‌های کلی برنامه هفتم توسعه، «تحکیم و تقویت استقلال و اقتدار بانک مرکزی و تمرکز سیاستگذاری پولی، ارزی و نظارتی در این بانک» و «تقویت نظارت بر بانک‌ها» را به تصویب  رساندند.

اعضای مجمع همچنین مقرر کردند: «روش‌های تامین مالی بانک‌ها، دولت و بازار سرمایه بروزرسانی و اصلاح شود».

بر اساس این گزارش، در موضوع تعیین سقف تسهیلات، اعضای مجمع تصویب کردند که «سقف تسهیلات تکلیفی توسط بانک مرکزی تعیین شود» و «اعطای هرگونه تسهیلات و خط اعتباری به شبکه بانکی و بخش دولتی صرفاً با توثیق اوراق معتبر مالی دولت و سایر وثایق نقد شونده توسط بانک‌ها و دولت به تشخیص بانک مرکزی» صورت پذیرد.

ادامه مباحث مربوط به اصلاح قوانین و مقررات نظام بانکی در برنامه هفتم توسعه در جلسه آتی مجمع تشخیص مصلحت نظام مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

 

 

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • دوشنبه ٢٠ تير ١٤٠١ - ١٤:٤٥
  • کد خبر :
  • ١٦٩١

خروج